Ehitus

“Kuu tänava korterelamu näol on tegemist soliidse linnamajaga. Tumedale fassaadile lisavad nüanssi ruudumotiiviga aknad ning sooja alatooniga punakaspruunid detailid akna- ning fassaadiraamistuse ja rõdupiirete kaudu. Esimene korrus on visuaalselt soklikorrusega ühendatud ning rõhutatult teistsuguse arhitektuurikeelega suhestub aktiivselt tänavaruumiga.

Maksimaalne osa korterite akendest avaneb Turu tänavast eemale, vähendades siseruumidesse jõudvat liiklusmüra. Igale korterile on kavandatud lääne- ja lõunapäikesele suunatud rõdu. Korterite planeering on funktsionaalne ja ruumikas. Arvestades projekteeritud avaraid aknaid on tagatud valgusküllane terviklahendus. Parkimiskohad on lahendatud soklikorrusele ning korterite juurde kuuluvad panipaigad asuvad 1. korrusel.

Hoonesse ligipääsud on lahendatud mugavalt nii maapinnalt kui soklikorruselt. Korterelamu majatagune õu moodustab koos haljastuse, kõnniteede ja mänguväljakuga hubase  ning privaatse väliruumi aja veetmiseks.”

Sigrit Nasari, Arhitektuuribüroo Korrus

Hoone rajatakse vaivundamendile.

Hoone välisseinad laotakse 190 mm õõnesplokkidest.

Hoone katuslagi on lahendatud soojustatud lamekatusena. Katuse kandvaks konstruktsiooniks on katuslae õõnespaneelid.

Vahelaed ehitatakse 220 mm õõnespaneelidest.

Korterite-vahelised siseseinad ehitatakse täisvalatud 190 ja 240 mm õõnesplokkist. Korterite-sisesed mittekandvad seinad ehitatakse 66 mm karkassist ja kaetakse ühekordse erikõva kipsplaadiga.

Esimese korruse korteritel on puidust terrassid, ülemistel korrustel on puitpiiretega rõdud rajatud kergkonstruktsioonile.

Korterites on avarad PVC raamis kolmekordse paketiga aknad, mille raamid on seest ja väljast tumehalli viimistlusega.

Hoone soojavarustus on kaugkütte baasil vesipõrandaküttena kogu eluruumi ulatuses.

Korterites on korteripõhised soojustagastusega ventilatsiooniagregaadid.

Energiatõhusus tagatakse tõhusate tehnosüsteemide kasutamisega. Hoone on projekteeritud A energiaklassi ning maja katusel kasutatakse päikesepaneele.